7 ok, ami miatt soha nem fogsz nyugdíjbiztosítást kötni

Vajon mi tart vissza tömegeket attól, hogy félretegyenek a nyugdíjukra? Pedig mindenki tisztában van vele, hogy az államtól sok jóra nem számíthat.


Van egy témakör, amivel olyan kevesen keresnek meg, hogy szinte nem is érdemes számokat mondanom. Jelentéktelennek ítélt, haszontalan dolog lehet - gondolhatjuk. Végülis csak a nyugdíjunk a tét. Pontosítok: a nyugdíjas kori méltóságunk, a nyugodt, biztos nyugdíjas éveink. Szóra sem érdemes.

Pedig elég régóta foglalkozom tanácsadással. A hozzám forduló embereknek segtítek megtakarítások, hitelek, biztosítások, befektetések kiválasztásában, kezelésében, "optimalizálásában". Tehát minél jobb ár-érték arányú termékek megtalálásában és a tartam alatti supportban. De valahogy a nyugdíjmegtakarításokkal kapcsolatban elenyészően kevés hívást kapok. Miért lehet ez?

Talán mert nem elég trendi, nem lehet instára posztolni, nem lehet azonnal megfogni és használni. Vagy mert másra kell a pénz. Mert ma kell a pénz. A jelen vélt vagy valós igényei fontosabbak, mint a jövő biztonsága. Mert azt nem látjuk, túl messze van, lehet, meg sem éljük. Mert unalmas. Mert a mában élünk. És elismerem: a szektor nem túl kedvező megítélése is szerepet játszhat ebben. Arrogáns, nem szakértő ügynökök, félretájékoztatások...

Talán még a gyermekünk jövője is számít annyira, hogy a tanulmányaira indítunk megtakarítást. Lehet, hogy csak egy start számla, de akkor is...

Na de nyugdíjra??? Mi az? Miért kéne ezzel foglalkozni, főleg a húszas, harmincas éveinkben?

Mutatom a hét vezető okot, hogy miért nem kötnek nyugdíjbiztosítást, melyek azok az "érvek" melyek távoltartják a legtöbbeket attól, hogy legalább minimális összeget elkülönítsenek nyugdíjas éveikre.

Ha neked van más ellenérved, várom kommentben. Ha viszont nem ismersz magadra egyik idézetben sem, és remélem, hogy így van, akkor veregesd meg az egyik válladat a nevemben. Ha már tettél is valamit a nyugdíjas éveidért, akkor a másikat is 🙂 Ha nem vagy biztos, hogy eleget tettél, akkor pedig keress meg. Nem kerül semmibe.

1. "Úgysem érem meg a nyugdíjat."

"Addig emelik a korhatárt, hogy én nem leszek nyugdíjas, dolgozom a halálomig, minek tegyek félre, egyszer élünk, addig is élvezzük."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a várható életkor sokkal magasabb, mint a nyugdíjkorhatár, mégha fel is emelnék 69 vagy 72 évre, akkor is jó eséllyel meg fogod élni. Ráadásul ha megéred a 65 éves életkort, akkor férfiként még vagy 17,5, nőként pedig több mint 22 évet fogsz élni a statisztika szerint. Mindezt az állami nyugdíjból. Ha KATA-s vagy, akkor úgy 40ezerből, ha minimálbéres, akkor 70ezerből, ha rendesen bejelentettek, akkor a nettó jövedelmed 40-60%-ból. Elég lesz?

2. "Nincs rá pénzem."

"Megértheted, hiteleim vannak (szemét bankok), a hobbimról nem mondok le, a cigiről sem akarok lemondani, hát már ennyi örömöm se legyen az életben? Az Iphone és a bömös annak a bizonyítéka, hogy igényes vagyok, erről sem mondok le. Szóval nem jut nyugdíjmegtakarításra."

Nos, valójában ez egy döntés. A legtöbb esetben megtaláljuk a lyukat a költségvetésben. Egy hitelkiváltással, minimális költség átstrukturálással meg lehet találni a megtakarításra való pénzösszeget. Lehet, hogy nem is lesz fájdalmas.

3. "Ellopják, mint a magánnyugdíjpéztári megtakarításom."

"Minek tegyek félre, jön egy jól irányzott törvénymódosítás és lenyúlják az összekuporgatott pénzem. Akkor már inkább addig élvezem, amíg van belőle, elköltöm, a mában élek."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a manyupot nem lopták el, hiszen sosem volt a tiéd, a miénk. Hiszen az adónkat folyatták tovább a nyugdíjpénztáraknak. Arról lehetne vitatkozni, hogy a nyugdíjpénztárak vagy az állam a jobb kezelője ezeknek a megtakarításoknak, de most nem ez a lényeg.

A magánnyugdíj pénzt az adódból finanszírozta az állam, hogy a jövőben a nyugdíjad ne fúrja meg az államkasszát. Az hogy az állam, "jó példával" elöljárva a hosszú távú érdeke elé helyezte a rövid távúakat, legyen intő jel számodra. Te pont fordítva kell, hogy gondolkozz.

A nyugdíjbiztosítást nem "lophatják el", azt ugyanis az adózott jövedelmedből fizeted. Olyan lenne ez, mintha a bankszámládat zárolnák. Ráadásul technikailag a bankszámla zárolásnál sokkal bonyolultabb, hiszen a pénzed értékpapírokban csücsül, azokat el kéne adni, de csak a biztosító alapkezelője adhatja el, hiszen őket bíztad meg ezzel. Szóval ne tarts attól, hogy az állam szemet vet a nyugdíjmegtakarításodra.

4. "Mocskos multik, belőlem nem gazdagodnak meg."

Igen, ez egy kemény érv, nehéz vele mit kezdeni. Mert tényleg: itt vannak ezek a párszáz éves multik, akik más országokban több száz éve szolgáltatnak életjáradékot nyugdíjasoknak, rokkantaknak, özvegyeknek, árváknak, stb. Borzasztó, hogy ezen még hasznuk is van, miért nem adják ingyen? Bizony ám, ez kőkemény biznisz, win-win elven.

5. "Drága."

Igen, tényleg.

Ja az megvan, hogy egy Iphone-on több a profit, mint maga az előállítási költség? Mégis rekordokat döntögetnek az eladási számok. És drága a kaja, a gyümölcs, drága az autó, az ékszer, a lakás, az élet. Ha drágállod a saját nyugdíjadra szánt megtakarítást, ha sajnálod magadra a pénzt, akkor valóban életed végéig fogsz dolgozni. Nem gond ez sem, mindenkinek a saját döntése.

Vannak olcsóbb nyugdíjmegtakarítások, és léteznek drágábbak. Ha értesz a pénz- és tőkepiacokhoz, a megtakarításod kezeléséhez, akkor olcsóbban megúszod, választhatod a NYESZ számlát. Ha tanácsadó segítségét igényled, akkor nyilván drágább, hiszen a szakértő sem dolgozik ingyen. Akkor sem, ha független és óradíjas, akkor sem, ha ügynök. A Te dolgod eldönteni, hogy kiben bízol meg és kinek fizetsz. Ha a nyugdíjbiztosítás TKM, azaz teljes költségmutatói érdekelnek és hogy miként tudsz belőle faragni, akkor ezt feltétlenül olvasd el.

Vagy intézed magadnak a megtakarítás menedzselését, de akkor Te teszel bele munkát, azaz a Te munkadíjaddal kell számolnod. Vagyis alternatív költséged keletkezik.

6. "Magamnak teszek félre otthon, párnacihába, ingatlanba, stb."

Szuper, nagyon jó, eljutottál odáig, hogy bizony félre kell tenned a nyugdíjas éveidre.

Ha azonban otthon tartod, akkor folyamatosan veszít az értékéből valamilyen furcsa és rejtélyes inflációs hatás miatt, ráadásul el is lophatja egy betörő, tűzesetben eléghet, stb. Ha bankszámlán tartod, akkor a betörőtől legalább nem kell tartanod...

Az ingatlan jó megoldás, csak adja Isten, hogy ne történjen ingatlanválság nyugdíjas éveid alatt és jó egészséged is legyen kezelgetni az ingatlanportfóliót. Bérlők, tartozások, felújítások, adók, lakógyűlések, biztosítási események, stb.

Ha ezek mellé egy másik, a nyugdíjas éveid alatt sokkal likvidebb tőkepiaci megoldást is keresel, akkor már biztos nem ér kellemetlen meglepetés 65+-osként. A kettő együtt (mármint az ingatlan és a nyugdíjbiztosítás) nagyon jól működik, itt olvashatsz róla.

7. "Majd később, most nem aktuális, nincs időm, stb."

Vannak helyzetek, amikor egyszerűen nem megy. Nem vagy ott fejben, anyagilag. Építkezel, beteg vagy, elvesztetted az állásod, nyaralsz, karácsony van, meghalt valakid, esetleg elütötték a macskád. Szóval valami miatt nem "aktuális". A probléma ezzel az, hogy előbbiektől teljesen függetlenül öregszel és idővel szeretnél visszavonulni az aktív munkától.

Az egyértelmű, hogy minél később kezded el a megtakarítást, annál kevesebb nyugdíjra számíthatsz. Pontosan mekkora a tét?

Harminc évesen egy 150ezres havi nyugdíjhoz elegendő lehet havi 15ezres megtakarítást indítani. Ugyanezt a nyugdíjat összetenni negyven évesen havi 31ezer, ötven évesen pedig havi 73ezer Ft megtakarítással tudod. Szóval a döntés a tied, de én a helyedben nem halogatnám... Nem sürgetés, számok alapján.

Ne legyen Rád igaz Petőfi verse:

Életét így tengi által;
Bár apái nékie
Mindent oly bőven hagyának,
Soha sincsen semmije.
De ez nem az ő hibája;
Ő magyarnak születék,
S hazájában ősi jelszó:
„Ej, ráérünk arra még!”

Ha fenti "érvek" nem győztek meg, és mégis gondoskodnál nyugdíjas kori önmagadról, akkor beszélgessünk. Ezen nem veszthetsz, mert ingyen van és a kávét is én állom 🙂 Katt ide, és foglalj időpontot a naptáramba!

A nyugdíjbiztosítás előnyei gyorsan átfutva (részletesen pedig itt):

  • 20% adójóváírás
  • szabadon választható és a tartam alatt változtatható portfólió
  • a szerződés szüneteltethető
  • a havi megtakarított összeg változtatható
  • extra összegek befizethetőek és kivehetőek
  • kamatadómentes
  • tanácsadóként megnyered szerény személyemet 🙂

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg másokkal is!

Subscribe
Visszajelzés
guest
1 Hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2024-04-24 21:44

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: penzugyeinkrol.hu/7-ok-ami-miatt-soha-nem-fogsz-nyugdijbiztositast-kotni/ […]

7 ok, ami miatt soha nem fogsz nyugdíjbiztosítást kötni

Vajon mi tart vissza tömegeket attól, hogy félretegyenek a nyugdíjukra? Pedig mindenki tisztában van vele, hogy az államtól sok jóra nem számíthat.


Van egy témakör, amivel olyan kevesen keresnek meg, hogy szinte nem is érdemes számokat mondanom. Jelentéktelennek ítélt, haszontalan dolog lehet - gondolhatjuk. Végülis csak a nyugdíjunk a tét. Pontosítok: a nyugdíjas kori méltóságunk, a nyugodt, biztos nyugdíjas éveink. Szóra sem érdemes.

Pedig elég régóta foglalkozom tanácsadással. A hozzám forduló embereknek segtítek megtakarítások, hitelek, biztosítások, befektetések kiválasztásában, kezelésében, "optimalizálásában". Tehát minél jobb ár-érték arányú termékek megtalálásában és a tartam alatti supportban. De valahogy a nyugdíjmegtakarításokkal kapcsolatban elenyészően kevés hívást kapok. Miért lehet ez?

Talán mert nem elég trendi, nem lehet instára posztolni, nem lehet azonnal megfogni és használni. Vagy mert másra kell a pénz. Mert ma kell a pénz. A jelen vélt vagy valós igényei fontosabbak, mint a jövő biztonsága. Mert azt nem látjuk, túl messze van, lehet, meg sem éljük. Mert unalmas. Mert a mában élünk. És elismerem: a szektor nem túl kedvező megítélése is szerepet játszhat ebben. Arrogáns, nem szakértő ügynökök, félretájékoztatások...

Talán még a gyermekünk jövője is számít annyira, hogy a tanulmányaira indítunk megtakarítást. Lehet, hogy csak egy start számla, de akkor is...

Na de nyugdíjra??? Mi az? Miért kéne ezzel foglalkozni, főleg a húszas, harmincas éveinkben?

Mutatom a hét vezető okot, hogy miért nem kötnek nyugdíjbiztosítást, melyek azok az "érvek" melyek távoltartják a legtöbbeket attól, hogy legalább minimális összeget elkülönítsenek nyugdíjas éveikre.

Ha neked van más ellenérved, várom kommentben. Ha viszont nem ismersz magadra egyik idézetben sem, és remélem, hogy így van, akkor veregesd meg az egyik válladat a nevemben. Ha már tettél is valamit a nyugdíjas éveidért, akkor a másikat is 🙂 Ha nem vagy biztos, hogy eleget tettél, akkor pedig keress meg. Nem kerül semmibe.

1. "Úgysem érem meg a nyugdíjat."

"Addig emelik a korhatárt, hogy én nem leszek nyugdíjas, dolgozom a halálomig, minek tegyek félre, egyszer élünk, addig is élvezzük."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a várható életkor sokkal magasabb, mint a nyugdíjkorhatár, mégha fel is emelnék 69 vagy 72 évre, akkor is jó eséllyel meg fogod élni. Ráadásul ha megéred a 65 éves életkort, akkor férfiként még vagy 17,5, nőként pedig több mint 22 évet fogsz élni a statisztika szerint. Mindezt az állami nyugdíjból. Ha KATA-s vagy, akkor úgy 40ezerből, ha minimálbéres, akkor 70ezerből, ha rendesen bejelentettek, akkor a nettó jövedelmed 40-60%-ból. Elég lesz?

2. "Nincs rá pénzem."

"Megértheted, hiteleim vannak (szemét bankok), a hobbimról nem mondok le, a cigiről sem akarok lemondani, hát már ennyi örömöm se legyen az életben? Az Iphone és a bömös annak a bizonyítéka, hogy igényes vagyok, erről sem mondok le. Szóval nem jut nyugdíjmegtakarításra."

Nos, valójában ez egy döntés. A legtöbb esetben megtaláljuk a lyukat a költségvetésben. Egy hitelkiváltással, minimális költség átstrukturálással meg lehet találni a megtakarításra való pénzösszeget. Lehet, hogy nem is lesz fájdalmas.

3. "Ellopják, mint a magánnyugdíjpéztári megtakarításom."

"Minek tegyek félre, jön egy jól irányzott törvénymódosítás és lenyúlják az összekuporgatott pénzem. Akkor már inkább addig élvezem, amíg van belőle, elköltöm, a mában élek."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a manyupot nem lopták el, hiszen sosem volt a tiéd, a miénk. Hiszen az adónkat folyatták tovább a nyugdíjpénztáraknak. Arról lehetne vitatkozni, hogy a nyugdíjpénztárak vagy az állam a jobb kezelője ezeknek a megtakarításoknak, de most nem ez a lényeg.

A magánnyugdíj pénzt az adódból finanszírozta az állam, hogy a jövőben a nyugdíjad ne fúrja meg az államkasszát. Az hogy az állam, "jó példával" elöljárva a hosszú távú érdeke elé helyezte a rövid távúakat, legyen intő jel számodra. Te pont fordítva kell, hogy gondolkozz.

A nyugdíjbiztosítást nem "lophatják el", azt ugyanis az adózott jövedelmedből fizeted. Olyan lenne ez, mintha a bankszámládat zárolnák. Ráadásul technikailag a bankszámla zárolásnál sokkal bonyolultabb, hiszen a pénzed értékpapírokban csücsül, azokat el kéne adni, de csak a biztosító alapkezelője adhatja el, hiszen őket bíztad meg ezzel. Szóval ne tarts attól, hogy az állam szemet vet a nyugdíjmegtakarításodra.

4. "Mocskos multik, belőlem nem gazdagodnak meg."

Igen, ez egy kemény érv, nehéz vele mit kezdeni. Mert tényleg: itt vannak ezek a párszáz éves multik, akik más országokban több száz éve szolgáltatnak életjáradékot nyugdíjasoknak, rokkantaknak, özvegyeknek, árváknak, stb. Borzasztó, hogy ezen még hasznuk is van, miért nem adják ingyen? Bizony ám, ez kőkemény biznisz, win-win elven.

5. "Drága."

Igen, tényleg.

Ja az megvan, hogy egy Iphone-on több a profit, mint maga az előállítási költség? Mégis rekordokat döntögetnek az eladási számok. És drága a kaja, a gyümölcs, drága az autó, az ékszer, a lakás, az élet. Ha drágállod a saját nyugdíjadra szánt megtakarítást, ha sajnálod magadra a pénzt, akkor valóban életed végéig fogsz dolgozni. Nem gond ez sem, mindenkinek a saját döntése.

Vannak olcsóbb nyugdíjmegtakarítások, és léteznek drágábbak. Ha értesz a pénz- és tőkepiacokhoz, a megtakarításod kezeléséhez, akkor olcsóbban megúszod, választhatod a NYESZ számlát. Ha tanácsadó segítségét igényled, akkor nyilván drágább, hiszen a szakértő sem dolgozik ingyen. Akkor sem, ha független és óradíjas, akkor sem, ha ügynök. A Te dolgod eldönteni, hogy kiben bízol meg és kinek fizetsz. Ha a nyugdíjbiztosítás TKM, azaz teljes költségmutatói érdekelnek és hogy miként tudsz belőle faragni, akkor ezt feltétlenül olvasd el.

Vagy intézed magadnak a megtakarítás menedzselését, de akkor Te teszel bele munkát, azaz a Te munkadíjaddal kell számolnod. Vagyis alternatív költséged keletkezik.

6. "Magamnak teszek félre otthon, párnacihába, ingatlanba, stb."

Szuper, nagyon jó, eljutottál odáig, hogy bizony félre kell tenned a nyugdíjas éveidre.

Ha azonban otthon tartod, akkor folyamatosan veszít az értékéből valamilyen furcsa és rejtélyes inflációs hatás miatt, ráadásul el is lophatja egy betörő, tűzesetben eléghet, stb. Ha bankszámlán tartod, akkor a betörőtől legalább nem kell tartanod...

Az ingatlan jó megoldás, csak adja Isten, hogy ne történjen ingatlanválság nyugdíjas éveid alatt és jó egészséged is legyen kezelgetni az ingatlanportfóliót. Bérlők, tartozások, felújítások, adók, lakógyűlések, biztosítási események, stb.

Ha ezek mellé egy másik, a nyugdíjas éveid alatt sokkal likvidebb tőkepiaci megoldást is keresel, akkor már biztos nem ér kellemetlen meglepetés 65+-osként. A kettő együtt (mármint az ingatlan és a nyugdíjbiztosítás) nagyon jól működik, itt olvashatsz róla.

7. "Majd később, most nem aktuális, nincs időm, stb."

Vannak helyzetek, amikor egyszerűen nem megy. Nem vagy ott fejben, anyagilag. Építkezel, beteg vagy, elvesztetted az állásod, nyaralsz, karácsony van, meghalt valakid, esetleg elütötték a macskád. Szóval valami miatt nem "aktuális". A probléma ezzel az, hogy előbbiektől teljesen függetlenül öregszel és idővel szeretnél visszavonulni az aktív munkától.

Az egyértelmű, hogy minél később kezded el a megtakarítást, annál kevesebb nyugdíjra számíthatsz. Pontosan mekkora a tét?

Harminc évesen egy 150ezres havi nyugdíjhoz elegendő lehet havi 15ezres megtakarítást indítani. Ugyanezt a nyugdíjat összetenni negyven évesen havi 31ezer, ötven évesen pedig havi 73ezer Ft megtakarítással tudod. Szóval a döntés a tied, de én a helyedben nem halogatnám... Nem sürgetés, számok alapján.

Ne legyen Rád igaz Petőfi verse:

Életét így tengi által;
Bár apái nékie
Mindent oly bőven hagyának,
Soha sincsen semmije.
De ez nem az ő hibája;
Ő magyarnak születék,
S hazájában ősi jelszó:
„Ej, ráérünk arra még!”

Ha fenti "érvek" nem győztek meg, és mégis gondoskodnál nyugdíjas kori önmagadról, akkor beszélgessünk. Ezen nem veszthetsz, mert ingyen van és a kávét is én állom 🙂 Katt ide, és foglalj időpontot a naptáramba!

A nyugdíjbiztosítás előnyei gyorsan átfutva (részletesen pedig itt):

  • 20% adójóváírás
  • szabadon választható és a tartam alatt változtatható portfólió
  • a szerződés szüneteltethető
  • a havi megtakarított összeg változtatható
  • extra összegek befizethetőek és kivehetőek
  • kamatadómentes
  • tanácsadóként megnyered szerény személyemet 🙂

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg másokkal is!

7 ok, ami miatt soha nem fogsz nyugdíjbiztosítást kötni

Vajon mi tart vissza tömegeket attól, hogy félretegyenek a nyugdíjukra? Pedig mindenki tisztában van vele, hogy az államtól sok jóra nem számíthat.


Van egy témakör, amivel olyan kevesen keresnek meg, hogy szinte nem is érdemes számokat mondanom. Jelentéktelennek ítélt, haszontalan dolog lehet - gondolhatjuk. Végülis csak a nyugdíjunk a tét. Pontosítok: a nyugdíjas kori méltóságunk, a nyugodt, biztos nyugdíjas éveink. Szóra sem érdemes.

Pedig elég régóta foglalkozom tanácsadással. A hozzám forduló embereknek segtítek megtakarítások, hitelek, biztosítások, befektetések kiválasztásában, kezelésében, "optimalizálásában". Tehát minél jobb ár-érték arányú termékek megtalálásában és a tartam alatti supportban. De valahogy a nyugdíjmegtakarításokkal kapcsolatban elenyészően kevés hívást kapok. Miért lehet ez?

Talán mert nem elég trendi, nem lehet instára posztolni, nem lehet azonnal megfogni és használni. Vagy mert másra kell a pénz. Mert ma kell a pénz. A jelen vélt vagy valós igényei fontosabbak, mint a jövő biztonsága. Mert azt nem látjuk, túl messze van, lehet, meg sem éljük. Mert unalmas. Mert a mában élünk. És elismerem: a szektor nem túl kedvező megítélése is szerepet játszhat ebben. Arrogáns, nem szakértő ügynökök, félretájékoztatások...

Talán még a gyermekünk jövője is számít annyira, hogy a tanulmányaira indítunk megtakarítást. Lehet, hogy csak egy start számla, de akkor is...

Na de nyugdíjra??? Mi az? Miért kéne ezzel foglalkozni, főleg a húszas, harmincas éveinkben?

Mutatom a hét vezető okot, hogy miért nem kötnek nyugdíjbiztosítást, melyek azok az "érvek" melyek távoltartják a legtöbbeket attól, hogy legalább minimális összeget elkülönítsenek nyugdíjas éveikre.

Ha neked van más ellenérved, várom kommentben. Ha viszont nem ismersz magadra egyik idézetben sem, és remélem, hogy így van, akkor veregesd meg az egyik válladat a nevemben. Ha már tettél is valamit a nyugdíjas éveidért, akkor a másikat is 🙂 Ha nem vagy biztos, hogy eleget tettél, akkor pedig keress meg. Nem kerül semmibe.

1. "Úgysem érem meg a nyugdíjat."

"Addig emelik a korhatárt, hogy én nem leszek nyugdíjas, dolgozom a halálomig, minek tegyek félre, egyszer élünk, addig is élvezzük."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a várható életkor sokkal magasabb, mint a nyugdíjkorhatár, mégha fel is emelnék 69 vagy 72 évre, akkor is jó eséllyel meg fogod élni. Ráadásul ha megéred a 65 éves életkort, akkor férfiként még vagy 17,5, nőként pedig több mint 22 évet fogsz élni a statisztika szerint. Mindezt az állami nyugdíjból. Ha KATA-s vagy, akkor úgy 40ezerből, ha minimálbéres, akkor 70ezerből, ha rendesen bejelentettek, akkor a nettó jövedelmed 40-60%-ból. Elég lesz?

2. "Nincs rá pénzem."

"Megértheted, hiteleim vannak (szemét bankok), a hobbimról nem mondok le, a cigiről sem akarok lemondani, hát már ennyi örömöm se legyen az életben? Az Iphone és a bömös annak a bizonyítéka, hogy igényes vagyok, erről sem mondok le. Szóval nem jut nyugdíjmegtakarításra."

Nos, valójában ez egy döntés. A legtöbb esetben megtaláljuk a lyukat a költségvetésben. Egy hitelkiváltással, minimális költség átstrukturálással meg lehet találni a megtakarításra való pénzösszeget. Lehet, hogy nem is lesz fájdalmas.

3. "Ellopják, mint a magánnyugdíjpéztári megtakarításom."

"Minek tegyek félre, jön egy jól irányzott törvénymódosítás és lenyúlják az összekuporgatott pénzem. Akkor már inkább addig élvezem, amíg van belőle, elköltöm, a mában élek."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a manyupot nem lopták el, hiszen sosem volt a tiéd, a miénk. Hiszen az adónkat folyatták tovább a nyugdíjpénztáraknak. Arról lehetne vitatkozni, hogy a nyugdíjpénztárak vagy az állam a jobb kezelője ezeknek a megtakarításoknak, de most nem ez a lényeg.

A magánnyugdíj pénzt az adódból finanszírozta az állam, hogy a jövőben a nyugdíjad ne fúrja meg az államkasszát. Az hogy az állam, "jó példával" elöljárva a hosszú távú érdeke elé helyezte a rövid távúakat, legyen intő jel számodra. Te pont fordítva kell, hogy gondolkozz.

A nyugdíjbiztosítást nem "lophatják el", azt ugyanis az adózott jövedelmedből fizeted. Olyan lenne ez, mintha a bankszámládat zárolnák. Ráadásul technikailag a bankszámla zárolásnál sokkal bonyolultabb, hiszen a pénzed értékpapírokban csücsül, azokat el kéne adni, de csak a biztosító alapkezelője adhatja el, hiszen őket bíztad meg ezzel. Szóval ne tarts attól, hogy az állam szemet vet a nyugdíjmegtakarításodra.

4. "Mocskos multik, belőlem nem gazdagodnak meg."

Igen, ez egy kemény érv, nehéz vele mit kezdeni. Mert tényleg: itt vannak ezek a párszáz éves multik, akik más országokban több száz éve szolgáltatnak életjáradékot nyugdíjasoknak, rokkantaknak, özvegyeknek, árváknak, stb. Borzasztó, hogy ezen még hasznuk is van, miért nem adják ingyen? Bizony ám, ez kőkemény biznisz, win-win elven.

5. "Drága."

Igen, tényleg.

Ja az megvan, hogy egy Iphone-on több a profit, mint maga az előállítási költség? Mégis rekordokat döntögetnek az eladási számok. És drága a kaja, a gyümölcs, drága az autó, az ékszer, a lakás, az élet. Ha drágállod a saját nyugdíjadra szánt megtakarítást, ha sajnálod magadra a pénzt, akkor valóban életed végéig fogsz dolgozni. Nem gond ez sem, mindenkinek a saját döntése.

Vannak olcsóbb nyugdíjmegtakarítások, és léteznek drágábbak. Ha értesz a pénz- és tőkepiacokhoz, a megtakarításod kezeléséhez, akkor olcsóbban megúszod, választhatod a NYESZ számlát. Ha tanácsadó segítségét igényled, akkor nyilván drágább, hiszen a szakértő sem dolgozik ingyen. Akkor sem, ha független és óradíjas, akkor sem, ha ügynök. A Te dolgod eldönteni, hogy kiben bízol meg és kinek fizetsz. Ha a nyugdíjbiztosítás TKM, azaz teljes költségmutatói érdekelnek és hogy miként tudsz belőle faragni, akkor ezt feltétlenül olvasd el.

Vagy intézed magadnak a megtakarítás menedzselését, de akkor Te teszel bele munkát, azaz a Te munkadíjaddal kell számolnod. Vagyis alternatív költséged keletkezik.

6. "Magamnak teszek félre otthon, párnacihába, ingatlanba, stb."

Szuper, nagyon jó, eljutottál odáig, hogy bizony félre kell tenned a nyugdíjas éveidre.

Ha azonban otthon tartod, akkor folyamatosan veszít az értékéből valamilyen furcsa és rejtélyes inflációs hatás miatt, ráadásul el is lophatja egy betörő, tűzesetben eléghet, stb. Ha bankszámlán tartod, akkor a betörőtől legalább nem kell tartanod...

Az ingatlan jó megoldás, csak adja Isten, hogy ne történjen ingatlanválság nyugdíjas éveid alatt és jó egészséged is legyen kezelgetni az ingatlanportfóliót. Bérlők, tartozások, felújítások, adók, lakógyűlések, biztosítási események, stb.

Ha ezek mellé egy másik, a nyugdíjas éveid alatt sokkal likvidebb tőkepiaci megoldást is keresel, akkor már biztos nem ér kellemetlen meglepetés 65+-osként. A kettő együtt (mármint az ingatlan és a nyugdíjbiztosítás) nagyon jól működik, itt olvashatsz róla.

7. "Majd később, most nem aktuális, nincs időm, stb."

Vannak helyzetek, amikor egyszerűen nem megy. Nem vagy ott fejben, anyagilag. Építkezel, beteg vagy, elvesztetted az állásod, nyaralsz, karácsony van, meghalt valakid, esetleg elütötték a macskád. Szóval valami miatt nem "aktuális". A probléma ezzel az, hogy előbbiektől teljesen függetlenül öregszel és idővel szeretnél visszavonulni az aktív munkától.

Az egyértelmű, hogy minél később kezded el a megtakarítást, annál kevesebb nyugdíjra számíthatsz. Pontosan mekkora a tét?

Harminc évesen egy 150ezres havi nyugdíjhoz elegendő lehet havi 15ezres megtakarítást indítani. Ugyanezt a nyugdíjat összetenni negyven évesen havi 31ezer, ötven évesen pedig havi 73ezer Ft megtakarítással tudod. Szóval a döntés a tied, de én a helyedben nem halogatnám... Nem sürgetés, számok alapján.

Ne legyen Rád igaz Petőfi verse:

Életét így tengi által;
Bár apái nékie
Mindent oly bőven hagyának,
Soha sincsen semmije.
De ez nem az ő hibája;
Ő magyarnak születék,
S hazájában ősi jelszó:
„Ej, ráérünk arra még!”

Ha fenti "érvek" nem győztek meg, és mégis gondoskodnál nyugdíjas kori önmagadról, akkor beszélgessünk. Ezen nem veszthetsz, mert ingyen van és a kávét is én állom 🙂 Katt ide, és foglalj időpontot a naptáramba!

A nyugdíjbiztosítás előnyei gyorsan átfutva (részletesen pedig itt):

  • 20% adójóváírás
  • szabadon választható és a tartam alatt változtatható portfólió
  • a szerződés szüneteltethető
  • a havi megtakarított összeg változtatható
  • extra összegek befizethetőek és kivehetőek
  • kamatadómentes
  • tanácsadóként megnyered szerény személyemet 🙂

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg másokkal is!

7 ok, ami miatt soha nem fogsz nyugdíjbiztosítást kötni

Vajon mi tart vissza tömegeket attól, hogy félretegyenek a nyugdíjukra? Pedig mindenki tisztában van vele, hogy az államtól sok jóra nem számíthat.


Van egy témakör, amivel olyan kevesen keresnek meg, hogy szinte nem is érdemes számokat mondanom. Jelentéktelennek ítélt, haszontalan dolog lehet - gondolhatjuk. Végülis csak a nyugdíjunk a tét. Pontosítok: a nyugdíjas kori méltóságunk, a nyugodt, biztos nyugdíjas éveink. Szóra sem érdemes.

Pedig elég régóta foglalkozom tanácsadással. A hozzám forduló embereknek segtítek megtakarítások, hitelek, biztosítások, befektetések kiválasztásában, kezelésében, "optimalizálásában". Tehát minél jobb ár-érték arányú termékek megtalálásában és a tartam alatti supportban. De valahogy a nyugdíjmegtakarításokkal kapcsolatban elenyészően kevés hívást kapok. Miért lehet ez?

Talán mert nem elég trendi, nem lehet instára posztolni, nem lehet azonnal megfogni és használni. Vagy mert másra kell a pénz. Mert ma kell a pénz. A jelen vélt vagy valós igényei fontosabbak, mint a jövő biztonsága. Mert azt nem látjuk, túl messze van, lehet, meg sem éljük. Mert unalmas. Mert a mában élünk. És elismerem: a szektor nem túl kedvező megítélése is szerepet játszhat ebben. Arrogáns, nem szakértő ügynökök, félretájékoztatások...

Talán még a gyermekünk jövője is számít annyira, hogy a tanulmányaira indítunk megtakarítást. Lehet, hogy csak egy start számla, de akkor is...

Na de nyugdíjra??? Mi az? Miért kéne ezzel foglalkozni, főleg a húszas, harmincas éveinkben?

Mutatom a hét vezető okot, hogy miért nem kötnek nyugdíjbiztosítást, melyek azok az "érvek" melyek távoltartják a legtöbbeket attól, hogy legalább minimális összeget elkülönítsenek nyugdíjas éveikre.

Ha neked van más ellenérved, várom kommentben. Ha viszont nem ismersz magadra egyik idézetben sem, és remélem, hogy így van, akkor veregesd meg az egyik válladat a nevemben. Ha már tettél is valamit a nyugdíjas éveidért, akkor a másikat is 🙂 Ha nem vagy biztos, hogy eleget tettél, akkor pedig keress meg. Nem kerül semmibe.

1. "Úgysem érem meg a nyugdíjat."

"Addig emelik a korhatárt, hogy én nem leszek nyugdíjas, dolgozom a halálomig, minek tegyek félre, egyszer élünk, addig is élvezzük."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a várható életkor sokkal magasabb, mint a nyugdíjkorhatár, mégha fel is emelnék 69 vagy 72 évre, akkor is jó eséllyel meg fogod élni. Ráadásul ha megéred a 65 éves életkort, akkor férfiként még vagy 17,5, nőként pedig több mint 22 évet fogsz élni a statisztika szerint. Mindezt az állami nyugdíjból. Ha KATA-s vagy, akkor úgy 40ezerből, ha minimálbéres, akkor 70ezerből, ha rendesen bejelentettek, akkor a nettó jövedelmed 40-60%-ból. Elég lesz?

2. "Nincs rá pénzem."

"Megértheted, hiteleim vannak (szemét bankok), a hobbimról nem mondok le, a cigiről sem akarok lemondani, hát már ennyi örömöm se legyen az életben? Az Iphone és a bömös annak a bizonyítéka, hogy igényes vagyok, erről sem mondok le. Szóval nem jut nyugdíjmegtakarításra."

Nos, valójában ez egy döntés. A legtöbb esetben megtaláljuk a lyukat a költségvetésben. Egy hitelkiváltással, minimális költség átstrukturálással meg lehet találni a megtakarításra való pénzösszeget. Lehet, hogy nem is lesz fájdalmas.

3. "Ellopják, mint a magánnyugdíjpéztári megtakarításom."

"Minek tegyek félre, jön egy jól irányzott törvénymódosítás és lenyúlják az összekuporgatott pénzem. Akkor már inkább addig élvezem, amíg van belőle, elköltöm, a mában élek."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a manyupot nem lopták el, hiszen sosem volt a tiéd, a miénk. Hiszen az adónkat folyatták tovább a nyugdíjpénztáraknak. Arról lehetne vitatkozni, hogy a nyugdíjpénztárak vagy az állam a jobb kezelője ezeknek a megtakarításoknak, de most nem ez a lényeg.

A magánnyugdíj pénzt az adódból finanszírozta az állam, hogy a jövőben a nyugdíjad ne fúrja meg az államkasszát. Az hogy az állam, "jó példával" elöljárva a hosszú távú érdeke elé helyezte a rövid távúakat, legyen intő jel számodra. Te pont fordítva kell, hogy gondolkozz.

A nyugdíjbiztosítást nem "lophatják el", azt ugyanis az adózott jövedelmedből fizeted. Olyan lenne ez, mintha a bankszámládat zárolnák. Ráadásul technikailag a bankszámla zárolásnál sokkal bonyolultabb, hiszen a pénzed értékpapírokban csücsül, azokat el kéne adni, de csak a biztosító alapkezelője adhatja el, hiszen őket bíztad meg ezzel. Szóval ne tarts attól, hogy az állam szemet vet a nyugdíjmegtakarításodra.

4. "Mocskos multik, belőlem nem gazdagodnak meg."

Igen, ez egy kemény érv, nehéz vele mit kezdeni. Mert tényleg: itt vannak ezek a párszáz éves multik, akik más országokban több száz éve szolgáltatnak életjáradékot nyugdíjasoknak, rokkantaknak, özvegyeknek, árváknak, stb. Borzasztó, hogy ezen még hasznuk is van, miért nem adják ingyen? Bizony ám, ez kőkemény biznisz, win-win elven.

5. "Drága."

Igen, tényleg.

Ja az megvan, hogy egy Iphone-on több a profit, mint maga az előállítási költség? Mégis rekordokat döntögetnek az eladási számok. És drága a kaja, a gyümölcs, drága az autó, az ékszer, a lakás, az élet. Ha drágállod a saját nyugdíjadra szánt megtakarítást, ha sajnálod magadra a pénzt, akkor valóban életed végéig fogsz dolgozni. Nem gond ez sem, mindenkinek a saját döntése.

Vannak olcsóbb nyugdíjmegtakarítások, és léteznek drágábbak. Ha értesz a pénz- és tőkepiacokhoz, a megtakarításod kezeléséhez, akkor olcsóbban megúszod, választhatod a NYESZ számlát. Ha tanácsadó segítségét igényled, akkor nyilván drágább, hiszen a szakértő sem dolgozik ingyen. Akkor sem, ha független és óradíjas, akkor sem, ha ügynök. A Te dolgod eldönteni, hogy kiben bízol meg és kinek fizetsz. Ha a nyugdíjbiztosítás TKM, azaz teljes költségmutatói érdekelnek és hogy miként tudsz belőle faragni, akkor ezt feltétlenül olvasd el.

Vagy intézed magadnak a megtakarítás menedzselését, de akkor Te teszel bele munkát, azaz a Te munkadíjaddal kell számolnod. Vagyis alternatív költséged keletkezik.

6. "Magamnak teszek félre otthon, párnacihába, ingatlanba, stb."

Szuper, nagyon jó, eljutottál odáig, hogy bizony félre kell tenned a nyugdíjas éveidre.

Ha azonban otthon tartod, akkor folyamatosan veszít az értékéből valamilyen furcsa és rejtélyes inflációs hatás miatt, ráadásul el is lophatja egy betörő, tűzesetben eléghet, stb. Ha bankszámlán tartod, akkor a betörőtől legalább nem kell tartanod...

Az ingatlan jó megoldás, csak adja Isten, hogy ne történjen ingatlanválság nyugdíjas éveid alatt és jó egészséged is legyen kezelgetni az ingatlanportfóliót. Bérlők, tartozások, felújítások, adók, lakógyűlések, biztosítási események, stb.

Ha ezek mellé egy másik, a nyugdíjas éveid alatt sokkal likvidebb tőkepiaci megoldást is keresel, akkor már biztos nem ér kellemetlen meglepetés 65+-osként. A kettő együtt (mármint az ingatlan és a nyugdíjbiztosítás) nagyon jól működik, itt olvashatsz róla.

7. "Majd később, most nem aktuális, nincs időm, stb."

Vannak helyzetek, amikor egyszerűen nem megy. Nem vagy ott fejben, anyagilag. Építkezel, beteg vagy, elvesztetted az állásod, nyaralsz, karácsony van, meghalt valakid, esetleg elütötték a macskád. Szóval valami miatt nem "aktuális". A probléma ezzel az, hogy előbbiektől teljesen függetlenül öregszel és idővel szeretnél visszavonulni az aktív munkától.

Az egyértelmű, hogy minél később kezded el a megtakarítást, annál kevesebb nyugdíjra számíthatsz. Pontosan mekkora a tét?

Harminc évesen egy 150ezres havi nyugdíjhoz elegendő lehet havi 15ezres megtakarítást indítani. Ugyanezt a nyugdíjat összetenni negyven évesen havi 31ezer, ötven évesen pedig havi 73ezer Ft megtakarítással tudod. Szóval a döntés a tied, de én a helyedben nem halogatnám... Nem sürgetés, számok alapján.

Ne legyen Rád igaz Petőfi verse:

Életét így tengi által;
Bár apái nékie
Mindent oly bőven hagyának,
Soha sincsen semmije.
De ez nem az ő hibája;
Ő magyarnak születék,
S hazájában ősi jelszó:
„Ej, ráérünk arra még!”

Ha fenti "érvek" nem győztek meg, és mégis gondoskodnál nyugdíjas kori önmagadról, akkor beszélgessünk. Ezen nem veszthetsz, mert ingyen van és a kávét is én állom 🙂 Katt ide, és foglalj időpontot a naptáramba!

A nyugdíjbiztosítás előnyei gyorsan átfutva (részletesen pedig itt):

  • 20% adójóváírás
  • szabadon választható és a tartam alatt változtatható portfólió
  • a szerződés szüneteltethető
  • a havi megtakarított összeg változtatható
  • extra összegek befizethetőek és kivehetőek
  • kamatadómentes
  • tanácsadóként megnyered szerény személyemet 🙂

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg másokkal is!

7 ok, ami miatt soha nem fogsz nyugdíjbiztosítást kötni

Vajon mi tart vissza tömegeket attól, hogy félretegyenek a nyugdíjukra? Pedig mindenki tisztában van vele, hogy az államtól sok jóra nem számíthat.


Van egy témakör, amivel olyan kevesen keresnek meg, hogy szinte nem is érdemes számokat mondanom. Jelentéktelennek ítélt, haszontalan dolog lehet - gondolhatjuk. Végülis csak a nyugdíjunk a tét. Pontosítok: a nyugdíjas kori méltóságunk, a nyugodt, biztos nyugdíjas éveink. Szóra sem érdemes.

Pedig elég régóta foglalkozom tanácsadással. A hozzám forduló embereknek segtítek megtakarítások, hitelek, biztosítások, befektetések kiválasztásában, kezelésében, "optimalizálásában". Tehát minél jobb ár-érték arányú termékek megtalálásában és a tartam alatti supportban. De valahogy a nyugdíjmegtakarításokkal kapcsolatban elenyészően kevés hívást kapok. Miért lehet ez?

Talán mert nem elég trendi, nem lehet instára posztolni, nem lehet azonnal megfogni és használni. Vagy mert másra kell a pénz. Mert ma kell a pénz. A jelen vélt vagy valós igényei fontosabbak, mint a jövő biztonsága. Mert azt nem látjuk, túl messze van, lehet, meg sem éljük. Mert unalmas. Mert a mában élünk. És elismerem: a szektor nem túl kedvező megítélése is szerepet játszhat ebben. Arrogáns, nem szakértő ügynökök, félretájékoztatások...

Talán még a gyermekünk jövője is számít annyira, hogy a tanulmányaira indítunk megtakarítást. Lehet, hogy csak egy start számla, de akkor is...

Na de nyugdíjra??? Mi az? Miért kéne ezzel foglalkozni, főleg a húszas, harmincas éveinkben?

Mutatom a hét vezető okot, hogy miért nem kötnek nyugdíjbiztosítást, melyek azok az "érvek" melyek távoltartják a legtöbbeket attól, hogy legalább minimális összeget elkülönítsenek nyugdíjas éveikre.

Ha neked van más ellenérved, várom kommentben. Ha viszont nem ismersz magadra egyik idézetben sem, és remélem, hogy így van, akkor veregesd meg az egyik válladat a nevemben. Ha már tettél is valamit a nyugdíjas éveidért, akkor a másikat is 🙂 Ha nem vagy biztos, hogy eleget tettél, akkor pedig keress meg. Nem kerül semmibe.

1. "Úgysem érem meg a nyugdíjat."

"Addig emelik a korhatárt, hogy én nem leszek nyugdíjas, dolgozom a halálomig, minek tegyek félre, egyszer élünk, addig is élvezzük."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a várható életkor sokkal magasabb, mint a nyugdíjkorhatár, mégha fel is emelnék 69 vagy 72 évre, akkor is jó eséllyel meg fogod élni. Ráadásul ha megéred a 65 éves életkort, akkor férfiként még vagy 17,5, nőként pedig több mint 22 évet fogsz élni a statisztika szerint. Mindezt az állami nyugdíjból. Ha KATA-s vagy, akkor úgy 40ezerből, ha minimálbéres, akkor 70ezerből, ha rendesen bejelentettek, akkor a nettó jövedelmed 40-60%-ból. Elég lesz?

2. "Nincs rá pénzem."

"Megértheted, hiteleim vannak (szemét bankok), a hobbimról nem mondok le, a cigiről sem akarok lemondani, hát már ennyi örömöm se legyen az életben? Az Iphone és a bömös annak a bizonyítéka, hogy igényes vagyok, erről sem mondok le. Szóval nem jut nyugdíjmegtakarításra."

Nos, valójában ez egy döntés. A legtöbb esetben megtaláljuk a lyukat a költségvetésben. Egy hitelkiváltással, minimális költség átstrukturálással meg lehet találni a megtakarításra való pénzösszeget. Lehet, hogy nem is lesz fájdalmas.

3. "Ellopják, mint a magánnyugdíjpéztári megtakarításom."

"Minek tegyek félre, jön egy jól irányzott törvénymódosítás és lenyúlják az összekuporgatott pénzem. Akkor már inkább addig élvezem, amíg van belőle, elköltöm, a mában élek."

Ezzel szemben az igazság az, hogy a manyupot nem lopták el, hiszen sosem volt a tiéd, a miénk. Hiszen az adónkat folyatták tovább a nyugdíjpénztáraknak. Arról lehetne vitatkozni, hogy a nyugdíjpénztárak vagy az állam a jobb kezelője ezeknek a megtakarításoknak, de most nem ez a lényeg.

A magánnyugdíj pénzt az adódból finanszírozta az állam, hogy a jövőben a nyugdíjad ne fúrja meg az államkasszát. Az hogy az állam, "jó példával" elöljárva a hosszú távú érdeke elé helyezte a rövid távúakat, legyen intő jel számodra. Te pont fordítva kell, hogy gondolkozz.

A nyugdíjbiztosítást nem "lophatják el", azt ugyanis az adózott jövedelmedből fizeted. Olyan lenne ez, mintha a bankszámládat zárolnák. Ráadásul technikailag a bankszámla zárolásnál sokkal bonyolultabb, hiszen a pénzed értékpapírokban csücsül, azokat el kéne adni, de csak a biztosító alapkezelője adhatja el, hiszen őket bíztad meg ezzel. Szóval ne tarts attól, hogy az állam szemet vet a nyugdíjmegtakarításodra.

4. "Mocskos multik, belőlem nem gazdagodnak meg."

Igen, ez egy kemény érv, nehéz vele mit kezdeni. Mert tényleg: itt vannak ezek a párszáz éves multik, akik más országokban több száz éve szolgáltatnak életjáradékot nyugdíjasoknak, rokkantaknak, özvegyeknek, árváknak, stb. Borzasztó, hogy ezen még hasznuk is van, miért nem adják ingyen? Bizony ám, ez kőkemény biznisz, win-win elven.

5. "Drága."

Igen, tényleg.

Ja az megvan, hogy egy Iphone-on több a profit, mint maga az előállítási költség? Mégis rekordokat döntögetnek az eladási számok. És drága a kaja, a gyümölcs, drága az autó, az ékszer, a lakás, az élet. Ha drágállod a saját nyugdíjadra szánt megtakarítást, ha sajnálod magadra a pénzt, akkor valóban életed végéig fogsz dolgozni. Nem gond ez sem, mindenkinek a saját döntése.

Vannak olcsóbb nyugdíjmegtakarítások, és léteznek drágábbak. Ha értesz a pénz- és tőkepiacokhoz, a megtakarításod kezeléséhez, akkor olcsóbban megúszod, választhatod a NYESZ számlát. Ha tanácsadó segítségét igényled, akkor nyilván drágább, hiszen a szakértő sem dolgozik ingyen. Akkor sem, ha független és óradíjas, akkor sem, ha ügynök. A Te dolgod eldönteni, hogy kiben bízol meg és kinek fizetsz. Ha a nyugdíjbiztosítás TKM, azaz teljes költségmutatói érdekelnek és hogy miként tudsz belőle faragni, akkor ezt feltétlenül olvasd el.

Vagy intézed magadnak a megtakarítás menedzselését, de akkor Te teszel bele munkát, azaz a Te munkadíjaddal kell számolnod. Vagyis alternatív költséged keletkezik.

6. "Magamnak teszek félre otthon, párnacihába, ingatlanba, stb."

Szuper, nagyon jó, eljutottál odáig, hogy bizony félre kell tenned a nyugdíjas éveidre.

Ha azonban otthon tartod, akkor folyamatosan veszít az értékéből valamilyen furcsa és rejtélyes inflációs hatás miatt, ráadásul el is lophatja egy betörő, tűzesetben eléghet, stb. Ha bankszámlán tartod, akkor a betörőtől legalább nem kell tartanod...

Az ingatlan jó megoldás, csak adja Isten, hogy ne történjen ingatlanválság nyugdíjas éveid alatt és jó egészséged is legyen kezelgetni az ingatlanportfóliót. Bérlők, tartozások, felújítások, adók, lakógyűlések, biztosítási események, stb.

Ha ezek mellé egy másik, a nyugdíjas éveid alatt sokkal likvidebb tőkepiaci megoldást is keresel, akkor már biztos nem ér kellemetlen meglepetés 65+-osként. A kettő együtt (mármint az ingatlan és a nyugdíjbiztosítás) nagyon jól működik, itt olvashatsz róla.

7. "Majd később, most nem aktuális, nincs időm, stb."

Vannak helyzetek, amikor egyszerűen nem megy. Nem vagy ott fejben, anyagilag. Építkezel, beteg vagy, elvesztetted az állásod, nyaralsz, karácsony van, meghalt valakid, esetleg elütötték a macskád. Szóval valami miatt nem "aktuális". A probléma ezzel az, hogy előbbiektől teljesen függetlenül öregszel és idővel szeretnél visszavonulni az aktív munkától.

Az egyértelmű, hogy minél később kezded el a megtakarítást, annál kevesebb nyugdíjra számíthatsz. Pontosan mekkora a tét?

Harminc évesen egy 150ezres havi nyugdíjhoz elegendő lehet havi 15ezres megtakarítást indítani. Ugyanezt a nyugdíjat összetenni negyven évesen havi 31ezer, ötven évesen pedig havi 73ezer Ft megtakarítással tudod. Szóval a döntés a tied, de én a helyedben nem halogatnám... Nem sürgetés, számok alapján.

Ne legyen Rád igaz Petőfi verse:

Életét így tengi által;
Bár apái nékie
Mindent oly bőven hagyának,
Soha sincsen semmije.
De ez nem az ő hibája;
Ő magyarnak születék,
S hazájában ősi jelszó:
„Ej, ráérünk arra még!”

Ha fenti "érvek" nem győztek meg, és mégis gondoskodnál nyugdíjas kori önmagadról, akkor beszélgessünk. Ezen nem veszthetsz, mert ingyen van és a kávét is én állom 🙂 Katt ide, és foglalj időpontot a naptáramba!

A nyugdíjbiztosítás előnyei gyorsan átfutva (részletesen pedig itt):

  • 20% adójóváírás
  • szabadon választható és a tartam alatt változtatható portfólió
  • a szerződés szüneteltethető
  • a havi megtakarított összeg változtatható
  • extra összegek befizethetőek és kivehetőek
  • kamatadómentes
  • tanácsadóként megnyered szerény személyemet 🙂

Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg másokkal is!

HIÁNYPÓTLÓ ÍRÁS AZ EGYIK LEGNÉPSZERŰBB MEGTAKARÍTÁSI FORMÁRÓL

INGYEN LETÖLTHETŐ

Kézikönyv nyugdíjbiztosításokhoz

A letöltéssel elfogadod az adatkezelési szabályzatot.

TKM kalkulátor letöltés

Add meg nevedet és kedvenc e-mail címedet, ahova küldhetem a kalkulátort.

A letöltéssel egyben elfogadod az adatkezelési szabályzatot.

Jeletkezz be e-mail címeddel és jelszavaddal!


PRO

Regisztrálj prémium tartalomért!

Loading
[startbooking flow="single-service" service="jdRA1b1NB" details="true"]

Írd le a kérdésed!

Kérlek írd le kérdésed, igyekszem hamar és szakszerűen válaszolni.